• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznawanie krajów Beneluksu – za pomocą pociągu

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest obecnie uważany za jeden z najciekawszych regionów naszego kontynentu. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim krajów w większości przypadków nie jest prosta – w końcu całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak obecnie jest to całkowicie bezpieczny region który może być świetną propozycją dla każdego, kto tylko chce wybrać się na rzeczywiście idealne wakacje.
Niezwykle interesującym i jednocześnie trochę niedocenionym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura potrafi być niesamowicie wręcz interesująca, bowiem Serbowie – podobnie jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, dzięki czemu chociażby w języku którym się posługują możemy doszukać się wielu znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od wieków ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze ciekawsze miejsce do zwiedzania. Sama tylko jej stolica, Belgrad, oferuje całe mnóstwo wspaniałych zabytków które na pewno będą w stanie zachwycić każdego miłośnika historii.
Oprócz tego Serbia jest również krajem oferującym piękne krajobrazy, z powodu których wakacje tu będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Naprawdę warto nieco się nią zainteresować, gdyż niewątpliwie jest to kraj godny poznania!

1. Sprawdź teraz

2. Sprawdź stronę

3. Dowiedz się więcej

4. Sprawdź stronę

5. Dowiedz się więcej

Categories: Podróże

Comments are closed.